Bitcoin

Indyjski taksówkarz umieścił Bitcoinery na gorącym siedzeniu jako Bitcoin Cena utrzymuje się na wysokim poziomie

Centralna Rada Podatków Bezpośrednich (CBDT), organ odpowiedzialny za podatki w Indiach, zbiera obecnie informacje o transakcjach Bitcoin (BTC) przeprowadzanych za pośrednictwem banków w tym stanie, a także monitoruje dochody handlowców na giełdach zgodnych z KYC. Źródła bliskie tej sprawy zasugerowały, że naród może planować sformułowanie jasnych wytycznych podatkowych dla inwestorów kryptońskich.

Indyjski taksówkarz poważnie traktuje handlarzy kryptońskich 

Ponieważ cena bitcoin (BTC) i altcoins nadal „księżyca“, indyjska agencja podatkowa, Centralna Rada Podatków Bezpośrednich (CBDT) podobno aktywnie planuje podciąć skrzydła kryptońskim zwolennikom podatku w kraju.

Według źródeł bliskich najnowszemu rozwojowi, Departament Podatku Dochodowego uzyskał historię transakcji handlarzy kryptońskich, którzy dokonywali transakcji za pośrednictwem kanałów bankowych przed wprowadzeniem w 2018 roku przez bank apex zakazu zawierania transakcji typu „fiat-to-crypto“.

Podczas gdy w różnych jurysdykcjach na całym świecie opodatkowanie kryptograficzne nie zostało jeszcze uregulowane, władze nadal poszukują sposobów na to, aby inwestorzy kryptońscy płacili odpowiednie podatki od swoich zysków z handlu bitcoinami, Naimish Sanghvi, czołowy indyjski twórca kryptograficzny, zabrał na Twittera, aby ujawnić, że wbrew doniesieniom, Bitcoiners w tym stanie płacą podatki od swoich zysków z handlu kryptami.

CBDT, aby dodać więcej jasności? 

W szczególności, nie ma jasnych wytycznych dotyczących opodatkowania kryptograficznego w Indiach, mimo że niektórzy przedsiębiorcy mogli płacić podatki od zysków generowanych przez ich działalność handlową, jak ujawnił Naimish Sanghvi.

W tym kontekście niektórzy obserwatorzy argumentowali, że taksówkarz może dążyć do sformułowania konkretnych przepisów podatkowych dla swojej kryptońskiej przestrzeni. Twitter user @king_ogboi tweeted:

W tym samym duchu, niektórzy eksperci, w tym Amit Maheshwari, partner w indyjskiej firmie doradczo-podatkowej AMK Global, przewidzieli, że taksówkarz może zakwalifikować aktywny handel bitcoinami jako działalność spekulacyjną i w związku z tym wymierzyć mu normalne stawki podatkowe.

Chociaż nikt nie wie na pewno, jak agencja podatkowa planuje traktować Bitcoin i inne krypty, faktem pozostaje, że wprowadzenie jasnych i nie-drakońskie prawo podatkowe na pewno zwiększy zaufanie handlowców Bitcoin i dalej legitymizować biznes w kraju, zwłaszcza w czasie, gdy rozwój indyjskiego przemysłu kryptońskiego jest sparaliżowany przez niepewność prawną,